Wino i Viticulture – idealnie powolny wieczór we włoskiej winnicy?

A gdyby tak zamieszkać w toskańskiej winnicy, żyć zgodnie z rytmem pór roku, dać się uwieść krajobrazom, przyrodzie, smakom, aromatom wybrzmiewającym w oszałamiającym słońcu? A gdyby tak codziennie przemierzać spalone słońcem wzgórza Chianti wśród dojrzewających winorośli? A gdyby tak wędrować od winnicy do winnicy, od castello do castello, od opactwa do opactwa sennie zalegających pomiędzy maleńkimi wioskami na wzgórzach? A może by tak zaglądnąć do Villi Vignamaggio, gdzie Leonardo da Vinci namalował słynną Mona Lisę z cudownym zamglonym toskańskim pejzażem w tle? Przy każdej z tych okazji wstępując oczywiście do antycznej piwniczki?

.

 

Niezależnie przecież od tego, czy to pałac, zamek, opactwo, czy skromne gospodarstwo rolne, winorośle są wszechobecne, a każda piwnica skrywa płynne skarby. Komu marzy się życie w winnicy?

.

Zanim jednak to wszystko ma szansę się wydarzyć, a z Waszej własnej winnicy wytoczą się pierwsze beczki z francuskiego dębu, przedstawiam Wam doskonały przepis na wieczór z winnicą w roli głównej. Otwórzcie koniecznie Passiamo, przygotujcie pyszne, ulubione antipasti, nie zapomnijcie o dobrym towarzystwie, a wieczór będzie idealny.

Przedstawiam Wam grę planszową VITICULTURE: Essential Edition. I już na samym początku zdradzę Wam: jest świetna. Świetna.

.

Podczas kolejnych rund, które są zgodne z porami roku sadzi się winorośle, zbiera plony, postarza wino, realizuje zamówienia, czyli zwykłe życie staroświeckiej winnicy…. Żeby nie było jednak doskonałej sielanki, przeszkadzają w tym sąsiedzi, los i jak to w życiu bywa, ograniczone zasoby. Już na samym początku gry rozbawiło mnie, że na starcie ma znaczenie, jakie zasoby dostajemy od rodziców. No, nie ma, że jest równo i sprawiedliwie w życiu. W tej grze bardzo ważna jest strategia i umiejętne planowanie, to nie element przypadkowości przesądza o zwycięstwie. Pracownicy konkurencji mogą uprzedzić nasze działania, niwecząc misterne plany.

.
.
.
.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A gdy już opanujecie wersję podstawową można zaopatrzyć się w dodatek „Toskania”, który znacznie rozszerza możliwości gry, tak że nudy nie będzie ; )

Informacje praktyczne dla graczy:

Liczba graczy: 1-6 (tak, tak, nawet jedna osoba może zagrać 😉 )
Czas gry: 45-60 min.
Wiek: od 13 lat

Wydawca gry: www.StonemaierGames.com

Oficjalny partner gry: Z miłości do wina TiM SA.,  

– – –

To teraz jedyne słuszne pytanie brzmi: Primitivo czy Zinfandel? Wiecie, że to w zasadzie ten sam szczep? Kiedyś Wam o tym napiszę, a teraz zapraszam na wycieczkę po Toskańskich winnicach…

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

 

 

_

Spread the love